Schodołazy

Schodołazy (transportery schodowe) służą do transportu po schodach, osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Schodołazy nie są montowane do Schodołazkonkretnych schodów. Dużą popularność zyskują dzięki swojej mobilności – możliwość łatwego złożenia i przewiezienia w dowolne miejsce jest wysoko ceniona przez użytkowników.

To właśnie dzięki schodołazom pokonanie schodów nie musi być już przeszkodą dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.
W codziennym życiu przydatny jest bardzo praktyczny i nowoczesny schodołaz kroczący, który w bezpieczny sposób ułatwia transport osoby na wózku inwalidzkim na różnej wysokości. Dzięki swoim gabarytom ? niskiej wadze, niewielkiemu rozmiarowi – nie zajmuje dużo miejsca. 
Z łatwością można spakować go np. do samochodu.
Korzystanie ze schodołazu Schodołazkroczącego nie jest skomplikowane. Jego obsługa jest intuicyjna i prosta. Schodołaz został bowiem skonstruowany tak, aby nie sprawiać kłopotu osobom, które pomagają niepełnosprawnym w przemieszczaniu się. Urządzenie spełnia również wszelkie standardy bezpieczeństwa. Jest stabilne i wyposażone w wygodne siedzisko, podłokietniki oraz pasy.

Dzięki schodołazowi kroczącemu pokonywanie barier architektonicznych ? wąskich przestrzeni małych klatek schodowych, zjazd schodami, wyjście na zewnątrz z kilkupiętrowego budynku będzie o wiele bardziej komfortowe.

 

DANE TECHNICZNE
Szerokość  60-68 cm
Wysokość 116-152 cm
Moc silnika 220 W
Maksymalna wysokość stopnia 240 mm
Prędkość jazdy 12 stopni/min
Waga 43 kg
Udźwig 130 kg
WYMIARY OPAKOWANIA
Szerokość  64,6 cm
Długość 116,4 cm
Wysokość 128,3 cm
Waga 48 kg

 

Galeria